Inmiddels ben je precies vier weken bezig met dit programma en dus ben je op de helft! Als het goed is, heb je elke dag een vast momentje waarop je mijn e-mail leest en de opdracht doet. Dat is belangrijk, want om meer grip op je sociaal leven te krijgen, moet je er ook structureel tijd voor vrij maken!
Vanaf nu gaan we veel vaker echt buiten de deur opdrachtjes doen, in contact met andere mensen. Ook ik heb mezelf echt aan moeten leren om echt elke dag, elke keer als ik buiten de deur ben, contact te maken met iemand. In het begin deed ik dat bewust. Nu gaat het vanzelf. In het begin was het moeilijk en voelde het geforceerd. Nu vind ik het leuk en gaat het vanzelf. Ik sta er niet meer bij stil. Doordat jij elke dag kort met de training bezig bent, ontwikkel ook jij nieuwe gewoontes.
Als het goed is, heb je zelf ervaren dat je in een bepaalde flow komt, dat het leren over jouw sociaal leven in je systeem raakt. Dat is precies de bedoeling. Dus ga daar mee door. Zelfs als dit programma afgelopen is, dien je hier nog tijd voor in te ruimen. Net zo lang totdat het op een gegeven moment vanzelf gaat. Zo is het bij mij ook gegaan. Het moet in je systeem komen zodat het geen opgave meer is, of iets waar je bewust aan denkt, maar iets dat ‘vanzelf’ gaat. Vanaf dat moment is meer grip op je sociaal leven voor jou binnen handbereik.
©Eva Geelen
Ervaringsdeskundigen over eenzaamheid doorbreken. Ontdek de nieuwe infographic van Movisie en lees ook mijn verhaal.
Met steun van het KPN Mooiste Contactfonds en het Oranjefonds mogen we onze online training door ontwikkelen naar een app!
Nederland is weer open. En dat is goed nieuws. Maar niet voor iedereen. 'Nu het sociale leven hervat wordt, voel ik mij eenzamer.'
Movisie-voorzitter Janny Bakker-Klein 'Meer Contact maakt gebruik van beschikbare kennis en versterkt eigen kracht deelnemers'